STOWARZYSZENIE PARYŻANIE

Aktualności

List otwarty

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałymi wydarzeniami z tego tygodnia na ul. Powstańców Wielkopolskich w Mikstacie, tj. wywozem mieszkańców z domów przeznaczonych w całości pod wynajem z zachowaniem specjalnych środków ostrożności, Zarząd Stowarzyszenia PARYŻANIE wyraża swój niepokój poprzez treść tego listu. Jako mieszkańcy tej ulicy jesteśmy zdumieni zachowaniem jak i brakiem informacji od władz samorządowych oraz Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Chcielibyśmy poznać odpowiedzi na następujące pytania:

1.  Czy to prawda, że wywóz tych osób jest związany z wykryciem w jednym z zakładów na terenie miasta Mikstat ogniska COVID-19?

2.  Czy to prawda, że na domy w całości przeznaczone pod wynajem przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Mikstacie, została nałożona kwarantanna?

3. Jeżeli została nałożona kwarantanna, to kto sprawuje nad nią kontrolę? Jako mieszkańcy tej ulicy obserwujemy swobodny przepływ tych mieszkańców między domami.

4. Czy Burmistrz Miasta i Gminy Mikstat powołał sztab kryzysowy? Wywieziono kilkanaście osób, a jak na tak małą gminę, to dużo.

5. Jeżeli występuje ognisko zakażenia COVID-19 w naszym mieście, to jaki jest plan na jego likwidację?

 

podpisano

Zarząd Stowarzyszenia PARYŻANIE