STOWARZYSZENIE PARYŻANIE

Aktualności

Podsumowanie akcji #szklanePułapkiGminyMikstat

Z niewielkim opóźnieniem, ale udało się, akcja #szklanePułapkiGminyMikstat zakończona sukcesem!

Co udało się zrobić:

1. Dzięki przeprowadzonej akcji informacyjnej wśród mieszkańców Miasta i Gminy Mikstat wzrosła świadomość problemu. Posty dotarły do dużego grona odbiorców za pomocą platformy internetowej Facebook. Efekty naszych działań zostały zaprezentowany na stronie Gminy i Nadleśnictwa. W najbliższym czasie ukaże się artykuł w gazecie.

2. Akcją udało się zainteresować nie tylko mieszkańców, ale również instytucje publiczne, takie jak: Urząd Miasta i Gminy Mikstat oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przedborów.

3. Zabezpieczyliśmy w ramach akcji wspólnie z Gminą i Nadleśnictwem jedną wiatę przystankową w Przedborowie, gdzie odnotowaliśmy największą ilość zderzeń ptaków z przeszklonymi wiatami przystankowymi.

4. Uzyskaliśmy zapewnienie od Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat Pana Henryka Zielińskiego, że kolejne przeszklone wiaty przystankowe, będą powstawały w zgodzie z naturą i nie będą powodować jej uszczerbku. Super :)!

Podziękowania:

1. Dla naszych Harcerzy I Szczepu Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wielkopolskich, na których zawsze można liczyć, a bez nich o wiele trudniej byłoby zakończyć ten projekt sukcesem, dzięki!!

2. Dla naszego Patrona Honorowego akcji #szklanePułapkiGminyMikstat, czyli Lasów Państwowych Nadleśnictwo Przedborów, za okazaną życzliwość oraz wsparcie.

3. Dla Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat Pana Henryka Zielińskiego, za zrozumienie problemu i że pozwolił zmieniać naszą Gminę na bardziej przyjazną florze i faunie.